What's new

[PORADNIK] Ognisty napis w photoshipie!

Status
Not open for further replies.

Dolmet

Senior User
Joined
Apr 20, 2008
Messages
757
Reaction score
55
Age
30
Witam, z miejsca m?wi? ?e chcia?em to umie?ci? w dziale poradniki ale wyskoczy?o mi ?e nie mam uprawnie? do przegl?dania tej strony wi?c stwierdzi?em ?e napisze to tu a jaki? dobry admin to przeniesie:) a wi?c zaczynajmy!:p

1) Tworzymy Nowy Projekt w photoshopie Plik-> nowy
ja wpisa?em 1200 / 800 pikseli:p wybieraj ile chcesz^^

2)Gdy ju? b?dziemy mie? Pust? bia?? kartk? w photoshopie nadajemy jej czarne t?o atrybutem "Wiadro z farb?"
3) Gdy ju? mamy nasze czarne t?o jak na obrazku powy?ej, wybieramy Atrybut Tekst (Taka Du?a litera [T]) Nadajemy sobie rodzaj czcionki jaki chcemy i KOLOR BIA?Y! (wielko?? napisu b?dzie potem zale?a?a od tego jak te p?omienie b?dziemy robi? ale to ju? opisze potem na razie wybierz sobie wielko?? czcionki jaka ci si? podoba:p im wi?ksza tym ?atwiej si? to potem robi...)

4) Nast?pnie w Warstwach zaznaczamy warstw? z naszym napisem i t?o trzymaj?c ctrl i naciskaj?c lewym myszy na warstwy wygl?da? to b?dzie mniej wi?cej tak:

5) trzymaj?c ctrl naciskamy prawy myszy na kt?r?? z warstw i wybieramy Powiel Warstwy, wyskoczy tabelka i naciskamy ok:

6) Nast?pnie nasze powielone warstwy scalamy czyli znowu zaznaczamy 2 warstwy te kt?re powielili?my i dajemy scal warstwy :

7) Jak ju? powielimy warstwy wybieramy sobie Edycja - Przekszta?? - obr?t o 90 stopni w lewo

8) nast?pnie wybieramy Filtr- Stylizacja - Wiatr (Metoda: Wiatr Kierunek: z prawej) naciskamy ok i powielamy t? metod? jeszcze 2 razy!
Efekt Ko?cowy:

9)Teraz wybieramy Filt->Rozmycie->Rozmycie Gaussowskie i Promie? wpisujemy 1,5 w efekcie wyjdzie takie co? :

10)nast?pnie dajemy edycja->przekszta??-o 90 stopni w prawo (czyli wracamy do pozycji takiej jaka by?a na pocz?tku)

11) Teraz dajemy Obraz->dopasowania->Barwa i nasycenie
W tabeli kt?ra nam wyskoczy zaznaczony ma by? podgl?d i koloruj!
i ustawiamy Barwa: 40
Nasycenie:100
Jasno??: 0
naciskamy OK
W efekcie otrzymamy:

12) teraz powielamy nasz? warstw? z t? barw? i nasyceniem!

13) i na naszej nast?pnej powielonej warstwie czyli u mnie Poradnik Dla Tnetu Kopia 2 Robimy znowu Obraz->Dopasowania->barwa i nasycenie -> Zaznaczamy znowu podgl?d i koloruj tylko tym razem ustawiamy Barwa na 0 i nasycenie na 100 a jasno?? pozostawiamy 0 :

14) nast?pnie wybieramy w panelu warstw rozja?nienie!

15) no to prawie ju? mamy efekt ognia zosta?o nam scali? nasze 2 warstwy czyli u mnie Poradnik Dla Tnetu kopia i Poradnik dla Tnetu Kopia 2:

16) teraz ta gorsza cz??? czyli Ogie?! na naszej nowo powsta?ej warstwie z 2 scalonych poprzednich wybieramy Filtr-> Skraplanie I wejdziemy tak jakby w nowe okno photoshopa i wd?g tego co jest w k??eczku ustawiamy sobie te? tak ten atrybut czyli: Rozmiar p?dzla 25, G?sto?? p?dzla 50, Nacisk p?dzla 100, Dodam teraz ?e je?eli wybierali?my mniejsz? czcionk? to zmieniamy tylko rozmiar p?dzla bo to w?a?nie o tym m?wi?em powy?ej je?eli mniejsza czcionka mniejszy rozmiar p?dzla sobie dajemy! :

17) Gdy ju? obrysujemy nasz ogie? tak jak si? nam podoba, ja zrobi?em to ma?o starannie ale wygl?da to tak:

18) no i nie zosta?o nam nic wi?cej jak przesun?? nasz napis z warstwy czyli u mnie Poradnik Dla Tnetu nad nasz? warstw? z ogniem z atrybut?w po lewej wybra? kolor czarny i poprostu nacisn?? alt+ backspace Ko?cowy efekt:



Poradnik 100% By Dolmet, Neo czy jak mnie tam znacie:p

Dodam ?e napis kt?ry widzicie ognie to poprostu nie wygl?da to mo?e a? tak efektywnie ale robi?em te ognie 2 minuty a jak si? postaracie to zrobicie wypasiony ogie?:D
 

Ksiądz Szatanek

Wiedz, że coś się dzieje...
Joined
Apr 29, 2009
Messages
273
Reaction score
50
Odp: [PORADNIK] Ognisty napis w photoshipie!

Wszystkie poradniki redagujemy w poddziale "Propozycje", sk?d odpowiednie tematy s? przenoszone przez moderatora do g??wnego dzia?u. Aktywny powinien wiedzie? takie rzeczy.
Wracaj?c do samego poradnika:
1. Mog?e? powstawia? w znaczniki bezpo?rednie linki do obrazk?w. Klikanie za ka?dym razem w odno?nik mo?e irytowa?;
2. Do samej tre?ci nie mo?na si? przyczepi?, dobrze wszystko opisane, ka?dy powinien zrozumie?.

Podsumowuj?c:
Opisa?e? ?adny efekt, kt?ry jest do zrealizowania bez wi?kszych nak?ad?w pracy oraz czasu. Pomijaj?c niedoci?gni?cia, poradnik napisany nale?ycie. Nawet kompletny laik powinien sobie poradzi?.
 

Cynna

Senior User
Joined
Jul 2, 2009
Messages
952
Reaction score
111
Age
29
Odp: [PORADNIK] Ognisty napis w photoshipie!

Powiniene? to napisa? w poddziale "Propozycje" w poradnikach. Popraw zdj?cia, ?eby by?y w tagach [.img] [./img]. Co do poradnika, dobrze opisany, tylko ten napis nadaje si? jedynie na czarne t?o.
 

Dolmet

Senior User
Joined
Apr 20, 2008
Messages
757
Reaction score
55
Age
30
Odp: [PORADNIK] Ognisty napis w photoshipie!

Powiniene? to napisa? w poddziale "Propozycje" w poradnikach. Popraw zdj?cia, ?eby by?y w tagach [.img] [./img]. Co do poradnika, dobrze opisany, tylko ten napis nadaje si? jedynie na czarne t?o.

ten napis mo?na umie?ci? wsz?dzie nie tylko na czarnym tle;) tylko trza mie? troch? pomys??w na t?o :D

I dodam ?e prosz? o przeniesienie tego tematu w odpowiedni dzia?.
 
Last edited:
Status
Not open for further replies.
Top