What's new

[Dev-Cpp][TFS] The Forgotten Dev-Cpp

Status
Not open for further replies.

schikell

Active User
Joined
Apr 26, 2008
Messages
148
Reaction score
8
Dev-Cpp zosta? stworzony przez Colin Laplace, Mike Berg and Hongli Lai.


Forgotten Dev-Cpp jest modyfikacj? z dodatkowymi bibliotekami, posiada tak?e inne dodatki i zaktualizowan? wersj? MinGW nadzorowan? przez Talaturen zeby miec mozliwosc kompilacji The Forgotten Server i mo?liwe ?e OpenTibia te? (nietestowane). TFS napewno skompilujesz tym dziala. Sam tego uzywam.

The Forgotten Server i The Forgotten Dev-Cpp sa na licencji GNU GPL.

Dodatkowe biblioteki:
liblua5.1 - 5.1.2
libxml - 2.6.31
libiconv - 1.9.2
libmysql - 5.0.51a
libsqlite - 3.5.6
libluasql-mysql - 2.1.1
libluasql-sqlite3 - 2.1.1
libboost_regex - from boost 1.35.0
libboost_system - from boost 1.35.0
libboost_thread - from boost 1.35.0

Code:
[COLOR="Red"][B]Version 1.0[/B][/COLOR]
Initial version.

[COLOR="Red"][B]Version 1.1[/B][/COLOR]
Downgraded libxml to version 2.6.23.

[COLOR="Red"][B]Version 1.2[/B][/COLOR]
Added LuaSQL 2.1 (MySQL & SqLite3)

[COLOR="Red"][B]Version 1.3[/B][/COLOR]
Added boost.asio includes.
Added libboost_system.a.

[COLOR="Red"][B]Version 1.4[/B][/COLOR]
Updated MinGW (GCC) to version 3.4.5.
Updated gmp include to version 4.2.1.
Updated LibXML to version 2.6.31.
Updated MySQL lib & includes.
Updated Lua to version 5.1.3.
Updated LibSQLite to version 3.5.6.
Cleanups in boost directory.
[COLOR="Red"][B]
Version 1.5[/B][/COLOR]
Updated boost includes to version 1.35.0.
Updated boost libraries (libboost_system & libboost_regex) version 1.35.0.
Downgraded library Lua to version 5.1.2 from 5.1.3 because LuaSQL is unstable with Lua 5.1.3 at the moment.
[COLOR="Red"]
Version 2.0[/COLOR]
Added the boost thread library: libboost_thread.


Znalezione kiedys na OTLand.net.

Skan:



Download:




//Reupload by eLeXo 16.06
 
Last edited by a moderator:

fabian766

Active User
Joined
Apr 15, 2008
Messages
126
Reaction score
17
Odp: [Dev-Cpp][TFS] The Forgotten Dev-Cpp

Witam dlaczego jak ja kompiluje tym dev cpp to robi mi pliki z rozszezeniem .o ale nie robi pliku exe ? ;/ prosil bym o szybka pomoc

@Edit
taki blad mi wywala
Kompilator: Default compiler
Building Makefile: "D:\svn\forgottenserver\forgottenserver\trunk\dev-cpp\Makefile.win"
Wykonywanie make...
make.exe -f "D:\svn\forgottenserver\forgottenserver\trunk\dev-cpp\Makefile.win" all
windres.exe -i TheForgottenServer_private.rc --input-format=rc -o obj//TheForgottenServer_private.res -O coff

dllwrap.exe --output-def libTheForgottenServer.def --driver-name c++ --implib libTheForgottenServer.a obj//account.o obj//actions.o obj//admin.o obj//allocator.o obj//baseevents.o obj//beds.o obj//chat.o obj//combat.o obj//commands.o obj//condition.o obj//configmanager.o obj//connection.o obj//container.o obj//creature.o obj//creatureevent.o obj//cylinder.o obj//database.o obj//databasemysql.o obj//databasesqlite.o obj//depot.o obj//exception.o obj//fileloader.o obj//game.o obj//gui.o obj//house.o obj//housetile.o obj//inputbox.o obj//ioguild.o obj//iologindata.o obj//iomap.o obj//iomapserialize.o obj//item.o obj//items.o obj//logger.o obj//luascript.o obj//mailbox.o obj//map.o obj//md5.o obj//monster.o obj//monsters.o obj//movement.o obj//networkmessage.o obj//npc.o obj//otserv.o obj//outfit.o obj//outputmessage.o obj//party.o obj//player.o obj//playerbox.o obj//position.o obj//protocol.o obj//protocolgame.o obj//protocollogin.o obj//quests.o obj//raids.o obj//rsa.o obj//scheduler.o obj//scriptmanager.o obj//server.o obj//sha1.o obj//spawn.o obj//spells.o obj//status.o obj//talkaction.o obj//tasks.o obj//teleport.o obj//textlogger.o obj//thing.o obj//tile.o obj//tools.o obj//trashholder.o obj//vocation.o obj//waitlist.o obj//weapons.o obj//ioban.o obj//TheForgottenServer_private.res -L"D:/Programy/Dev-Cpp/lib" -lboost_system -lgmp -llua5.1 -lmysql -lregex -lsqlite3 -lwsock32 -lxml2 -lmysql -lws2_32 -o TheForgottenServer.exe

ld: cannot find -lregex

dllwrap.exe: no export definition file provided.
Creating one, but that may not be what you want
dllwrap.exe: c++ exited with status 1

make.exe: *** [TheForgottenServer.exe] Error 1

Wykonanie zako?czone
 
Last edited:
Joined
May 10, 2008
Messages
24
Reaction score
1
Odp: [Dev-Cpp][TFS] The Forgotten Dev-Cpp

Witam dlaczego jak ja kompiluje tym dev cpp to robi mi pliki z rozszezeniem .o ale nie robi pliku exe ? ;/ prosil bym o szybka pomoc

@Edit
taki blad mi wywala
Kompilator: Default compiler
Building Makefile: "D:\svn\forgottenserver\forgottenserver\trunk\dev-cpp\Makefile.win"
Wykonywanie make...
make.exe -f "D:\svn\forgottenserver\forgottenserver\trunk\dev-cpp\Makefile.win" all
windres.exe -i TheForgottenServer_private.rc --input-format=rc -o obj//TheForgottenServer_private.res -O coff

dllwrap.exe --output-def libTheForgottenServer.def --driver-name c++ --implib libTheForgottenServer.a obj//account.o obj//actions.o obj//admin.o obj//allocator.o obj//baseevents.o obj//beds.o obj//chat.o obj//combat.o obj//commands.o obj//condition.o obj//configmanager.o obj//connection.o obj//container.o obj//creature.o obj//creatureevent.o obj//cylinder.o obj//database.o obj//databasemysql.o obj//databasesqlite.o obj//depot.o obj//exception.o obj//fileloader.o obj//game.o obj//gui.o obj//house.o obj//housetile.o obj//inputbox.o obj//ioguild.o obj//iologindata.o obj//iomap.o obj//iomapserialize.o obj//item.o obj//items.o obj//logger.o obj//luascript.o obj//mailbox.o obj//map.o obj//md5.o obj//monster.o obj//monsters.o obj//movement.o obj//networkmessage.o obj//npc.o obj//otserv.o obj//outfit.o obj//outputmessage.o obj//party.o obj//player.o obj//playerbox.o obj//position.o obj//protocol.o obj//protocolgame.o obj//protocollogin.o obj//quests.o obj//raids.o obj//rsa.o obj//scheduler.o obj//scriptmanager.o obj//server.o obj//sha1.o obj//spawn.o obj//spells.o obj//status.o obj//talkaction.o obj//tasks.o obj//teleport.o obj//textlogger.o obj//thing.o obj//tile.o obj//tools.o obj//trashholder.o obj//vocation.o obj//waitlist.o obj//weapons.o obj//ioban.o obj//TheForgottenServer_private.res -L"D:/Programy/Dev-Cpp/lib" -lboost_system -lgmp -llua5.1 -lmysql -lregex -lsqlite3 -lwsock32 -lxml2 -lmysql -lws2_32 -o TheForgottenServer.exe

ld: cannot find -lregex

dllwrap.exe: no export definition file provided.
Creating one, but that may not be what you want
dllwrap.exe: c++ exited with status 1

make.exe: *** [TheForgottenServer.exe] Error 1

Wykonanie zako?czone

Nie masz 1 pliku Iregex mozliwe ze tylko to ci brakuje sciagnij paczki ponownie i zainstaluj i to powinno pomoc ci bo tez takie cos mi brakowalo .
 

Elf

Sing blue silver
Joined
Apr 12, 2008
Messages
409
Reaction score
50
Age
33
Odp: [Dev-Cpp][TFS] The Forgotten Dev-Cpp

Nie masz 1 pliku Iregex mozliwe ze tylko to ci brakuje sciagnij paczki ponownie i zainstaluj i to powinno pomoc ci bo tez takie cos mi brakowalo .

G?wno prawda, facet!

@Pan z problemem: Zamie? -lregex na -lboost_regex i po problemie.

@Topic: Primo- temat powinien by? w narz?dziach; Secundo- paczka nie chce si? u mnie rozpakowa?.
 
Joined
May 10, 2008
Messages
24
Reaction score
1
Odp: [Dev-Cpp][TFS] The Forgotten Dev-Cpp

G?wno prawda, facet!

@Pan z problemem: Zamie? -lregex na -lboost_regex i po problemie.

@Topic: Primo- temat powinien by? w narz?dziach; Secundo- paczka nie chce si? u mnie rozpakowa?.

Mozliwe ze nie wiesz o co mi chodzilo ale to mniej wazne.
Ehe Ty nie masz racji i ze masz duzo postow to tzn. ze jestes inteligentny lub masz pojecie tak duze jak ja ale jak masz racje to hmm... ale watpie :)
Jeszcze raz napisze ty .... jak sciagnelem dev C ++ z oczywiscie z otland jak chcialem skompilowac tfs to tez brakowalo tej pozwyzej biblioteki to mi nie mow ze "gowno prawda" bo nie masz racji. Good Luck :)
 
Last edited:

Elf

Sing blue silver
Joined
Apr 12, 2008
Messages
409
Reaction score
50
Age
33
Odp: [Dev-Cpp][TFS] The Forgotten Dev-Cpp

Mozliwe ze nie wiesz o co mi chodzilo ale to mniej wazne.
Ehe Ty nie masz racji i ze masz duzo postow to tzn. ze jestes inteligentny lub masz pojecie tak duze jak ja ale jak masz racje to hmm... ale watpie :)
Jeszcze raz napisze ty .... jak sciagnelem dev C ++ z oczywiscie z otland jak chcialem skompilowac tfs to tez brakowalo tej pozwyzej biblioteki to mi nie mow ze "gowno prawda" bo nie masz racji. Good Luck :)

Wybacz, przepraszam, ?e ja g?upi, tw?rca TFSa nie wiem, co zrobi? w takiej sytuacji :(

Nast?pnym razem jak mi zamierzasz odpowiedzie? ch?opcze, to u?yj j?zyka polskiego. A licznik post?w jak i reputacj? mog? mie? zresetowane, gdy? wisz? mi one ;) Liczy si? to co posiadasz w g?owie i co sob? reprezentujesz, a nie cyferki obok nicka.

//EDIT:
Przypuszczam r?wnie?, ?e nie odwa?ysz si? odpisa?, gdy? zrobi Ci si? przykro, jakim jeste? g?upcem.
 
Last edited:

fabian766

Active User
Joined
Apr 15, 2008
Messages
126
Reaction score
17
Odp: [Dev-Cpp][TFS] The Forgotten Dev-Cpp

@Elf Dzieks elf pomog?o ;]


//Nie musisz powtarza? s??w, kt?re powiedzia? Pan "wy?ej". Zachowaj komentarz dla siebie...
 
Last edited:

Hoster

Senior User
Joined
May 22, 2008
Messages
1,093
Reaction score
34
Odp: [Dev-Cpp][TFS] The Forgotten Dev-Cpp

Szuka?em tego, i w ko?cu znalaz?em ;)
Nie b?d? komentowa? post?w wyrzej, bo chyba nie po to jest ten temat..:mad:
Dzi?ki, ?e to tu wrzuci?e? :D Wszystko dzia?a jak nale?y :) Chyba nie ma co tu wi?cej pisa?...
BTW. By?bym zapomnia?... Ocena: 9/10 bo zawsze mo?e by? lepiej (spoko, nigdy nie daj? 10 :D)
 

MaaX

Advanced User
Joined
Apr 12, 2008
Messages
231
Reaction score
11
Odp: [Dev-Cpp][TFS] The Forgotten Dev-Cpp

moz ktos dac ten Program na Speadshare ??
 

Xart Irok

Senior User
Joined
Sep 7, 2008
Messages
2,925
Reaction score
419
Age
32
Odp: [Dev-Cpp][TFS] The Forgotten Dev-Cpp

schikell dla twej swiadomosc juz jest nowszy dev cpp a co do koplikowania mozna sie w 1 minut tego nauczyc przynajmniej mi to tyle zajelo sam juz sobie przerabiam server jak chce

Nowy Dev-Cpp:
 
Last edited:

Zeko

New User
Joined
May 27, 2008
Messages
5
Reaction score
0
Odp: [Dev-Cpp][TFS] The Forgotten Dev-Cpp

przyda?o by mi si? ?r?d?o do wersji 3.2.0 ma kto? j? ;d?
 

Tibionauta

Advanced User
Joined
May 8, 2008
Messages
388
Reaction score
43
Odp: [Dev-Cpp][TFS] The Forgotten Dev-Cpp

No tego szuka?em 10/10. A co do tej k??tni to Elf ma racj? w 100% , a pan kt?ry go wyzywa to kretyn w 100%...
 

Fridek

Active User
Joined
May 1, 2009
Messages
80
Reaction score
2
Odp: [Dev-Cpp][TFS] The Forgotten Dev-Cpp

agencik ? :) Radzi? bym skana waln?? :)
 

Skalar

Advanced User
Joined
Aug 23, 2008
Messages
263
Reaction score
49
Odp: [Dev-Cpp][TFS] The Forgotten Dev-Cpp

Mozliwe ze nie wiesz o co mi chodzilo ale to mniej wazne.
Ehe Ty nie masz racji i ze masz duzo postow to tzn. ze jestes inteligentny lub masz pojecie tak duze jak ja ale jak masz racje to hmm... ale watpie :)
Jeszcze raz napisze ty .... jak sciagnelem dev C ++ z oczywiscie z otland jak chcialem skompilowac tfs to tez brakowalo tej pozwyzej biblioteki to mi nie mow ze "gowno prawda" bo nie masz racji. Good Luck :)


I ty si? jeszcze k??cisz z Developerem TFS bez kt?rego by? teraz gra? na samych XML i do tego m?wisz mu, ?e nie ma racji hmm.. g?upota
 

Adamex

Active User
Joined
May 23, 2008
Messages
100
Reaction score
10
Odp: [Dev-Cpp][TFS] The Forgotten Dev-Cpp

Dzi?ki wielkie, nie mog?em do tej pory znale?? dzia?aj?cego kompilatora, Thx
 

Kryniak

New User
Joined
Apr 11, 2008
Messages
6
Reaction score
0
Odp: [Dev-Cpp][TFS] The Forgotten Dev-Cpp

Wszystko fajnie pi?knie, tylko podczas kompilacji wywala mi b??d.
cannot find -lboost_filesystem

D:\Dokumenty\forgottenserver\tags\0.3.5pl1\dev-cpp\Makefile.win [Build Error] [TheForgottenServer.exe] Error 1

Mam nadziej?, ?e kto? b?dzie mi wstanie pom?c. Pog?glowa?em troch?, niestety albo s?aby ze mnie g?glarz, albo nie ma nic.
Zdany jestem na wasz? pomoc. Na kompilacji sie niewiele znam.
 
Status
Not open for further replies.
Top